Офіційний Мінськ стрімко нарощує свій наступальний потенціал та послідовно готує державу до прямого військового зіткнення. Ризик безпосереднього залучення підконтрольних Олександру Лукашенку військ до повномасштабного конфлікту проти нашої країни оцінюється аналітиками як надзвичайно високий.
Про це йдеться у спеціальній доповіді. Представники білоруського Об’єднаного перехідного кабінету (ОПК) офіційно передали українській стороні комплексний аналітичний звіт, де детально зафіксовано всі вектори мілітаризації Білорусі.
«Ця готовність виражається у зміні законодавства, відмові від нейтрального статусу, мобілізації економіки та збільшенні військових витрат, створенні «народного ополчення» та збільшенні чисельності збройних сил, розбудові військової інфраструктури, глибокій інтеграції з російським військово-промисловим комплексом та збройними силами, а також в інформаційно-пропагандистській роботі з формування антизахідних настроїв у суспільстві. Територія Білорусі вже використовується як логістична база та полігон, а з 2023 року – як місце для можливого розгортання тактичної ядерної зброї», – заявив заступник голови ОПК Павло Латушко.
Юридичне підґрунтя для агресії вже закладено. Системна реформа оборонного сектору розпочалася з фіктивного референдуму, який остаточно позбавив країну без’ядерного та нейтрального статусів.
Нова військова доктрина розв’язала Лукашенку руки. Цей затверджений документ легалізує здійснення превентивних ударів за умови виникнення потенційної небезпеки біля кордонів і дозволяє відправляти солдатів воювати за межі республіки.
Військовий контингент республіки постійно тренується. За інформацією опозиційного уряду, білоруська армія демонструє стійку тенденцію до розширення чисельності свого особового складу.
Створюються потужні ударні угруповання. Документ містить конкретні цифри: чисельність контрактників збільшилася у півтора раза, загальний мобрезерв сягає 289 тисяч осіб, а нове Південне оперативне командування на українському напрямку може об’єднати понад 80 тисяч військових. Окремим елементом тотальної війни названо «народне ополчення», яке здатне залучити до 150 000 осіб.
Ситуація загострюється на найвищому політичному рівні. Нещодавно український лідер Володимир Зеленський оголосив Мінську жорсткий ультиматум, зажадавши негайно демонтувати технічні засоби, які війська РФ використовують на білоруській території для коригування ударних БПЛА по Україні. На виконання цієї вимоги Олександр Лукашенко отримав рівно тиждень.
Реакції з Мінська наразі немає. Білоруський диктатор ігнорує попередження, хоча за кілька днів до цього публічно вибачався перед Зеленським за власні грубі висловлювання та обіцяв не нападати.






