Минулий тиждень приніс спортсменам Сумської області масштабні перемоги на українських та міжнародних аренах. Головним здобутком стали золоті медалі у стрільбі з лука, які гарантували юніорам місця у національній збірній.

Європейські ліцензії та всеукраїнське золото
Львівський чемпіонат України зі стрільби з лука серед категорій U-21 та U-15 визначив найсильніших представників регіону. Сумчанин Іван Рашевський продемонстрував найкращий результат і завоював золото у віковій групі U-21. Серед юніорок Дар’я Коваль фінішувала з другим результатом. У командному міксті дует Рашевського та Коваль здобув перше місце. Цей успіх дозволив їм вибороти путівки на липневий чемпіонат Європи в Італії. Інші представники Сумщини показали такі результати:
- Роман Тесля – 8 місце
- Богдан Ільїн – 9 місце
- Артем Батраченко – 13 місце
- Антон Гаркуша – 19 місце
- Олексій Яремута – 25 місце
- Анна Анісімова – 7 місце (юніорки)
- Марія Сидьорко – 23 місце (юніорки)
- Діана Пономаренко – 35 місце (юніорки)
- Єва Бондаренко – 38 місце (юніорки)
У юнацьких змаганнях U-15 Арсеній Бондаренко став срібним призером, а Анна Батраченко завершила виступи на сімнадцятій позиції. Перша збірна Сумської області, яку представили Батраченко, Ільїн та Рашевський, завоювала золото командного турніру. Друга чоловіча трійка посіла четверту сходинку. П’яте місце дісталося юніоркам у складі Анісімової, Коваль та Сидьорко. Трійку лідерів у міксті U-15 замкнули Батраченко та Бондаренко.

Міжнародні успіхи легкоатлетів на світових аренах
Голова обласної федерації легкої атлетики Віталій Корж повідомив про високі результати представників Сумщини за кордоном.
Спринтерка Діана Гончаренко відкрила лік своїм нагородам у літньому сезоні-2026. На естонському турнірі “Heino Lipp Memorial”, який має статус бронзової категорії Світового легкоатлетичного туру, вона фінішувала другою у бігу на 100 метрів. Пізніше у грецькому місті Волос на дорослому чемпіонаті Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій Діана стала шостою. На цих же змаганнях Олександр Погорілко завоював бронзу на 400-метрівці. Чоловіча естафетна четвірка 4х400 метрів за участю Погорілка фінішувала третьою, а команда 4х100 метрів з Михайлом Ковшом посіла четверте місце.
Конотопчанин Артур Фельфнер змагався в Катарі. На сьомому етапі престижної “Діамантової ліги 2026” у Досі він посів п’яте місце у метанні списа. Під час четвертої спроби спортсмен оновив особистий рекорд сезону, відправивши снаряд на 83,62 метра.

Домінування на водних доріжках та легкоатлетичних трасах
Сумські вихованці продемонстрували впевнені виступи на національних змаганнях у Луцьку та Львові.
На літньому чемпіонаті України з плавання серед кадетів у Львові тріумфувала Софія Балюра. Про це розповів тренер Дмитро Гончаренко. Софія виборола золото на дистанції 100 метрів брасом і стала срібною призеркою у багатоборстві. На 200-метрівці брасом вона здобула бронзову медаль. Її колега по команді Дар’я Кукотіна посіла четверту, сьому та восьму сходинки у відповідних дисциплінах.
На змаганнях скороходів “Луцька десятка” Дарина Ющенко фінішувала першою на дистанції 5 000 метрів серед юніорок U-20, а Дарина Гольченко здобула бронзу. Срібну нагороду серед юніорів виборов Іван Скріннік. На чемпіонаті України зі спортивної ходьби на напівмарафонській дистанції Сергій Світлічний виборов титул чемпіона, випередивши Ігоря Главана, який отримав срібло.

Тріумф на роликах та здобутки у командних видах
Регіональні представники завоювали комплект нагород у фігурному катанні, хокеї, волейболі та софтболі.

Львів приймав чемпіонат України з фігурного катання на роликових ковзанах. Золоті медалі вибороли Емілія Каравай та Мілана Кальченко. Срібло здобули Марія Вода, Катерина Летуновська, Діана Ляшенко і Марія Марущенко. Бронзові нагороди отримали Альона Летуновська, Марія Рубан та Софія Кругова. На паралельному Кубку Федерації для наймолодших перемогу святкували:
- Софія Могильна, Катерина Ємець, Дарина Ляшенко
- Варвара Віжунова, Мілана Божок, Анастасія Бабенко
- Софія Сич, Марія Долгіх, Варвара Красновська
- Аріна Шульга, Поліна Гетьман, Аліна Токар
- Діана Ляшенко, Марія Рубан та Марія Марущенко
Вінниця приймала чемпіонат України з хокею-5S U-16. За словами Олега Дьогтяря, дівчата з команди СДЮШОР “Динамо” здобули золото, а ОДЮСШ – бронзу. Кращим бомбардиром стала Марія Михайленко, гравцем – Аріна Гуменюк, воротарем – Єва Москаленко. Серед хлопців шосткинська КДЮСШ “Барса” виборола срібло, а “Динамо” стало сьомим. Марк Бунов отримав титул найкращого нападника.
Національна жіноча збірна з хокею на траві, сформована із сумчанок, провела товариські зустрічі в Амстердамі. Керівниця команди Світлана Макаєва повідомив про перемогу над Марокко та три поразки від нідерландських клубів.
Тест матчі
- Збірна України 2:5 ХК «Амстердам»
Голи (Збірна України): Коробіна Вероніка, Воєвода Анастасія
- Збірна України 0:4 «VVV-HIC»
- Збірна України 2:6 «Ден Бош»
Голи (Збірна України): Попова Катерина, Танченко Анна
- Збірна Україна 8:0 Марокко
Голи: Леонова Карина (2), Воєвода Анастасія (3), Зайцева Валерія, Гончаренко Ольга

На ветеранському волейбольному чемпіонаті України в Полтаві чоловіча команда “Мрія” (75+) здобула срібло. Жіночий колектив “Глухівська громада” (45+) посів третє місце, а Марія Васько стала “Почесним ветераном волейболу України”. Чоловічий клуб “Час+” (65+) фінішував шостим. У пляжному волейболі U-22 сумчанка Марія Шкурат у парі з Маргаритою Вапняр завоювала золото чемпіонату України в Києві. На шляху до титулу вони здолали чотири дуети з Миколаєва, Рівненщини, Києва та Деражні, а у фіналі впевнено перемогли пару Бойко/Ковальчук.

У софтболі команда КДЮСШ “Україна” ім. О.Кулика-Ravens завоювала бронзу кадетського чемпіонату України в Києві, а Софія Коваленко стала найкращим захисником турніру.
Фінал
- КДЮСШ “Україна” ім.О.Кулика-ʼRavensʼ +:- Рівненська обл.
- КДЮСШ “Україна” ім.О.Кулика-ʼRavensʼ 28:12 Донецька обл.
- КДЮСШ “Україна” ім.О.Кулика-ʼRavensʼ 6:13 Збірна м. Києва
- КДЮСШ “Україна” ім.О.Кулика-ʼRavensʼ 6:20 Кіровоградська обл.
Юнацька бейсбольна команда “Ravens” U-15 стартувала на чемпіонаті України в селі Чайки, де наразі посідає четверте місце.
Чемпіонат України U-15
- «ДЮСШ «Україна» ім.О.Кулика-Ravens» 0:27 «Збірна міста Києва»
- «ДЮСШ «Україна» ім.О.Кулика-Ravens» 28:3 КДЮСШ «Олімп» (Київ)
- «ДЮСШ «Україна» ім.О.Кулика-Ravens» 3:23 «City Devils» (Кіровоградська обл.)
- «ДЮСШ «Україна» ім.О.Кулика-Ravens» 0:16 “Патріоти” (Кіровоградська область)
У Монголії відбувся міжнародний турнір з дзюдо “Ulaanbaatar Grand Slam 2026”, де аспірант СумДУ Дільшот Халматов (до 60 кг) поступився у першому поєдинку представнику Японії.

Футбольні баталії: Кубок Регіонів та хід обласного чемпіонату
Футбольна академія “Суми” (гравці 2015 року народження) успішно подолала груповий етап Всеукраїнського турніру “Кубок Регіонів”. Про це інформує обласна асоціація футболу. Обігравши полтавчан та зігравши внічию з харківським “Металістом”, команда посіла перше місце у групі.
Кубок Регіонів
- СК «Полтава» 2:3 АФ «Суми»
- АФ «Суми» 2:2 «Металіст» (Харків)
- «Металіст» (Харків) 1:3 СК «Полтава»
В обласному чемпіонаті відбулися поєдинки третього туру. Шосткинський “Колос” у гостях переграв однойменний клуб із Северинівки завдяки голам Максима Завгороднього та Максима Зенченка у другому таймі. В інших зустрічах туру зафіксовано перемоги гостей: “Велетень” здолав “Кролевець”, а “Нафтовик” переміг “Україну” з Токарів.
Чемпіонат України
- «Колос» (Северинівка) 0:2 (0:0) «Колос» (Шостка)
Голи: Максим Завгородний 63, Максим Зенченко 84
- «Україна» (Токарі) 0:2 (0:1) «Нафтовик» (Охтирка)
Голи: Денис Мицай 3, 68
- ФК «Кролевець» (Кролевець) 1:2 (1:1) «Велетень» (Глухів)
Голи: Назар Півень 17 – Андрій Дрога 43, Руслан Жмуд 53
Турнірну таблицю очолюють “Україна” та “Велетень”, які мають по шість очок після трьох матчів. Шосткинський “Колос” та СК “Конотоп” набрали по чотири пункти у двох поєдинках. “Колос” із Северинівки провів три гри, а охтирський “Нафтовик” – дві. Футбольний клуб “Кролевець” залишається без набраних балів.





